Alt Yüz Estetiği


Günlük hayatımızda kahve, çay, sigara gibi alışkanlıklarımız dişlerimizin rengini değiştirmektedir. Bu yüzden birçok insan gülüşünden memnun değildir. Dişlerin beyazlatılması ile elde edilen sonuçlar kişinin gülüşü ile barışmasını sağlamaktadır.
Kaç çeşit diş beyazlatma yöntemi vardır?
Dişleri beyazlatmak için 5 farklı yöntem bulunmaktadır.
1)Ev tipi diş beyazlatma
2)Ofis Tipi (klinik ortamında ) diş beyazlatma
3)Tek diş beyazlatma (dişin içini beyazlatma)
4)Kombine diş beyazlatma (Hem ev, hem ofis beyazlatma)
5)Biyolojik (klinik ortamında) diş beyazlatma

Benim için hangi tip diş beyazlatma yöntemi uygundur?

separator

Eğer dişlerinizin rengi beyaza yakın ve birkaç ton açılmasını istiyorsak sadece lazer tipi veya ev tipi beyazlatma yeterli olabilir. Ancak dişlerimiz sigara, kahve veya çaydan dolayı çok koyulaşmış ise sizin için en etkili ve verimli diş beyazlatma yöntemi kombine beyazlatma olabilecektir. Size uygun diş beyazlatma yöntemine karar verebilmemiz için mutlaka muayene olmanız gerekir. Doctoruzun estetik diş kliniğine muayene için geldiğinizde hekimlerimiz size en uygun diş beyazlatma yöntemini sunacaktır.
 


 

Laminate Veneer

separator

Ev tipi diş beyazlatma yöntemi nasıl uygulanır? Ağız içinden ölçü alınarak kişiye uygun beyazlatma plakları hazırlanır. Hazırlanan bu plağın içine belirli miktarlarda beyazlatma jeli ( % 10–15 ‘lik karbamid peroksid) uygulanır.


Ev tipi diş beyazlatma ne kadar sürer? Plak gün içinde en az 4-6 saat kullanılacak şekilde ortalama 10-15 gün süren bir tedavidir.


Plak içine ne kadar jel koymam gerekir? Ev tipi diş beyazlatmalarında dikkat edilmesi gereken husus jeli fazla uygulamamaktır aksi takdirde plak içinden taşan jel diş etlerini tahriş eder. Böyle bir durumda diş etleri hemen yıkanmalı ve e vitamini içeren bir krem tahriş olan yüzeye uygulanmalıdır. Böyle bir durumda mutlaka diş hekminizle irtibat kurun.


Ofis tipi diş beyazlatma nedir? Diş kliniğinde uygulanan diş beyazlatma yöntemidir. Zaman kısıtlaması olan hastalar için uygun bir yöntemdir. Uygulama süresi diğer yöntemlere göre daha kısa sürer ve aynı etkidedir. Diş hekimi tarafından dişlerin üzerine sürülen beyazlatma jeli UV ışını ya da lazer yardımıyla aktif hale getirilir ve beyazlama ortalama 1 saat sürer. Lazerle diş beyazlatma yöntemi olarak da bilinir.


Kombine tipi beyazlatma nedir? Hem ofis hem de ev tipinin beraber uygulandığı diş beyazlatma yöntemidir. Ofis veya klinikte uygulandıktan sonra 2-3 gün ev tipi beyazlatma ile işlem desteklenir.